Fizinis aktyvumas

images              “Futboliukas” darželyje

 

Kada vėl žaisime futboliuką?- nerimsta klausinėti vaikai,  pasibaigus Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektui „Futboliukas“.

 

"Futboliukas" – tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija, bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą. Kadangi mūsų įstaiga jau ne vienus metus dalyvauja futbolo renginiuose, projektuose, vykstančiuose Kauno mieste, respublikoje, pastebėjome vaikučių susidomėjimą šiuo šauniu žaidimu. Tad nusprendėme sudaryti dar daugiau galimybių žaisti jį ir salėje, ne tik lauke. Pateikę paraišką Lietuvos futbolo federacijai į projektą „Futboliukas“, sužinojome puikią naujieną – mes tapome projekto dalyviais. Į projektą buvo pakviestos 32 Lietuvos ikimokyklinės įstaigos.

Projekto pradžioje, vasario 3-4 d.  laimėjusių įstaigų pedagogai dalyvavo Nacionalinės futbolo akademijos organizuotame dviejų dienų seminare. Čia gavome daug teorinių ir praktinių žinių, kaip žaisti futboliuką su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Lietuvos futbolo federacija dovanojo inventorių, reikalingą žaisti darželių salėse.

„Futboliuko“ projektą vykdėme dvi savaites (02 23 – 03 06). Jame dalyvavo 9 darželio grupės, apie 160 vaikų. Kamuolio valdymo įgūdžių vaikai mokėsi kūno kultūros mokytojos vedamose pratybose. Taip pat žaidė įvairius judriuosius žaidimus su futbolo elementais, rungtyniavo estafetėse, draugiškose varžybose tarpusavyje, su kitų grupių, darželių komandomis.  Pas mus  rungtyniavo svečiai iš Kauno lopšelių – darželių “Naminukas”, “Vaikystė”. Mūsų vaikai vyko į futboliuko varžybas Kauno lopšelyje – darželyje “Naminukas”.

Futboliukas – tai palengvintas futbolo variantas, adaptuotas mažiesiems, kai žaidžiama trys prieš tris ir be vartininko. Pradedant žaidimą teisėjas įmeta kamuolį į vidurį aikštelės, prieš smūgiuojant į vartus reikia atlikti perdavimą ir dar daug  taisyklių, kurių reikia laikytis žaidžiant.

Į projektą įsijungė visi bendruomenės nariai: įstaigos darbuotojai (pedagogai, auklėtojų padėjėjos), vaikai, tėveliai. Jėgas futbolo aikštelėje išmėgino darbuotojai, tėveliai dalyvavo “Šeimų futboliuko turnyre”. Emocijos ir noras nugalėti užvaldė visus.

Grupių veikloje taip pat atsispindėjo “futboliukas”: vaikai dekoravo futbolo kamuolius, žaidė įvairius stalo žaidimus, piešė futbolininkus, domėjosi jų apranga, gamino iš siūlų futbolo žaidėjus, papuošalus futbolo tematika. Tėveliams padedant, iš namų nešėsi žurnalus, knygas apie futbolą, sirgalių atributiką. Kartu su menų pedagoge Virginija vaikučiai gamino medalius, muzikos pedagogės Jūratė ir Kristina kūrė ir dainavo su mažaisiais “Futboliuko” himną.

Projekto baigiamuoju renginiu tapo sporto šventė “Rieda lekia kamuoliukas – tai šaunusis futboliukas”. Šventės pagrindinis veikėjas Pagrandukas prašo vaikų, kad jie pamokintų žaisti futboliuką. Tačiau ir vaikai, ir Pagrandukas pamiršo pasiimti kamuolį. Tad kol atneš Pagrandukas kamuolį, vaikai sudainuoja “Futboliuko” himną, šokėjų komanda pašoka šokį “Saulės vaikelis”. Futbolininkė Laura pademonstruoja, kaip meistriškai galima žongliruoti kamuoliu. O tada prasideda tarpgrupinės futboliuko varžybos, kuriose visi stengėsi, kuo greičiau įspirti į vartus. Po šių varžybų ir Pagrandukas išmėgino jėgas ir vikrumą futbolo aikštelėje. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais ir diplomais.

Renginyje dalyvavo Masinio futbolo asociacijos atstovai – direktorius Vaidotas Rastenis ir vadybininkas Ignas Marcinkevičius. Jie įstaigai padovanojo dar tris futbolo kamuolius, o visus šventės dalyvius pradžiugino lipdukais futbolo tematika. Vaikučių gebėjimais futbolo aikštelėje džiaugėsi ir  Dainavos seniūno pavaduotoja Asta Chanko, bei futbolo trenerė ir teisėja  Ingrida Siliūnienė, dalyvius  nustebinusi saldžiaisiais prizais.

Projekto “Futboliukas” metu patirti vaikų įspūdžiai dar ilgai išliks jų širdelėse. O šis šaunus žaidimas jau surado naujus savo namučius ir dar ilgai draugaus su darželio vaikais.

 

Rasa Nislaitytė

Kauno lopšelis-darželis “Pagrandukas” mokytoja (kūno kultūra)