,,Pasakų iššūkis 2020“

Sumanymo „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ idėjos autorė ir programos vadovė, iniciatyvos „Pasakų iššūkis 2020“ organizatorė Akvilė Sadauskienė pakvietė jungtis visus norinčius auginti ir augti su pasakomis. Prie iniciatyvos prisijungė ,,Katinėlio” ir ,,Žirniuko” grupių ugdytiniai su mokytojomis Dainora ir Egidija. Mokytojos su vaikais leidosi į pažintį su pasakomis iš knygelės „Mėlynasis karoliukas“ (pasakas atrinko A. Sadauskienė).

Vaikai kasdien ne tik klausėsi skaitomų lietuvių, latvių, estų, belgų, anglų, bulgarų, vokiečių ir kitų tautų pasakų, bet ir aptarė, kuo pasakos panašios ir kuo skiriasi, kaip jos prasideda ir kaip baigiasi, kokie stebuklai vyksta, kas jose veikia…Patikusias pasakas iliustravo, gaminosi lėles, vaidino, patys kūrė siužetus.

Projekto užbaigimui ,,Katinėlio” grupės ugdytiniai vaidino persų liaudies pasaką ,,Senutė ir moliūgas”, o ,,Žirniuko” grupė pasirinko lietuvių liaudies pasaką ,,Vištytė ir gaidžiukas”. Buvimas kitame – pasakų pasaulyje – vaikus ne tik žavi, bet ir moko gyvenimo išminties, praturtina vaizduotę, plečia žodyną, skatina mąstyti, lavina suvokimą. Pasakų skaitymas tęsiasi…

Mokytojos Dainora Čižinauskienė ir Egidija Stonienė