Programa “Zipio draugai“

Kauno l/d „Pagrandukas“ priešmokyklinės grupės „Saulutė“ vaikai dalyvauja Zipio draugai programoje. Programa “Zipio draugai“ yra skirta 6 – 7 m. vaikams. Tai programa, kuri padeda vaikams įveikti sunkumus, susidoroti su kebliomis ir sunkiomis situacijomis.

Zipio valandėlių metu kalbama apie patyčias, ką daryti jas patiriant, kaip padėti draugui, kuris patiria patyčias. Ieškoma būdų kaip išspręsti kilusias problemas bei sunkumus, kaip priimti geriausią sprendimą ištikusiai bėdai įveikti. Programa leidžia vaikams susipažinti su būdais kaip reikia susirasti draugų, ką daryti, kad jų neprarasti. Programos metu kalbama apie netektis, pokyčius ir net mirtį.

Džiugu, jog Zipio draugų programa duoda naudos vaiko atsivėrimui. Užsiėmimo metu vaikai jaučiasi saugūs ir nebijo atsiverti, pasikalbėti ar paklausti to, ko tėvų ar auklėtojų neišdrįsta. Reikia pasidžiaugti ir nekalbių vaikų pasikeitimais – Zipio valandėlės metu jie pradeda kalbėti, ne visada daug, tačiau net ir vienas pasakytas žodis suteikia vilties, jog vaikui tema įdomi ir jis nori prisijungti.

Jurgita Bloveščiūnienė