Projektas „Emocijų karuselė”

„Kai turite reikalų su žmonėmis,

atminkite, kad žmonės tai ne logikos sutvėrimai, tai emocijų sutvėrimai“.

(Dale’as Carnegie)

Ikimokykliniame amžiuje vyksta sparti vaiko emocinė raida. Kiekvieną dieną vaikus tiek darželyje, tiek namuose lydi daugybė skirtingų emocijų. Šiame amžiaus tarpsnyje patirtos emocijos ir įgyti gebėjimai jas reikšti bei kontroliuoti, lemia tolimesnį vaiko gyvenimą. Nuo įgytos patirties ikimokykliniame amžiuje priklauso, kaip vaikas reikš emocijas mokykloje, gyvenime, kaip jis jausis matydamas šalia esančio žmogaus negatyvias ar džiugias emocijas, ar vaikas nebijos reikšti savo emocijų ir suvoks, kad pykti, nerimauti ar liūdėti yra normalu.

Projekto tikslas: Ugdytiniai stengsis teisingai įvardinti emocijų pavadinimus, ugdys emocinius gebėjimus, savireguliaciją bei empatiją.

Dvi savaites priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai, tėvai bei pedagogai vykdė emocinį projektą. Gilinome ir įtvirtinome turimas žinias apie pagrindines  emocijas: laimingas, liūdnas, piktas, išsigandęs, nustebęs. Vyresni vaikai susipažino su platesne emocijų palete: draugiškas, pavargęs, drąsus, pavydus, susigėdęs, susimastęs. Vaikai atpažino ir gebėjo reguliuoti savo emocijas ir jausmus skirtingose situacijose bei suprato kaip tai veikia jų elgesį, priėmė savo emocijas ir tinkamai išjautė krizinėse situacijose. Ugdytiniai gebėjo tinkamai bei empatiškai sureaguoti į kito vaiko emocijas.

Smagu pasidžiaugti, kad emocinė tema visuomet buvo, yra ir bus ypač aktuali ne tik patiems mažiausiems, tačiau ir vaikų tėvams. Krizių įveikimų būdai, pykčio paleidimo „dirbtuvės“ gali išmokyti lengvai išjausti emociją ir ją tinkamai paleisti čia ir dabar, o ne kauptis ir didėti kaip burbului, kuris sprogsta itin skausmingai.

Tariame ačiū visiems dalyvavusiems, tikime, kad projektas atnešė daug naudos bei įvairių emocijų.

 

 

Mokykime vaikus jiems suprantama kalba. Mokomasis filmukas „Emocijų karuselė“ – nuoroda į filmuką  –  https://www.youtube.com/watch?v=_GH8iIU0fLw

Visos projekto akimirkos štai čia → https://www.storyjumper.com/book/read/101660576/iloko2017

Smagaus ir emocionalaus žiūrėjimo!

 

Ilona Kondrackienė, Inga Kuncaitytė, Aistė Lukošiūtė, Silvija Misiūnaitė, Jurgita Bloveščiūnienė