Menu Close

„Švarios rankos – sveikata 2022“

Trumpalaikis saugios gyvensenos ugdymo projektas „Švarios rankos – sveikata 2022“ įstaigoje įgyvendintas spalio 10 – 14 dienomis. Šiuo projektu siekėme pažymėti Pasaulinę rankų plovimo dieną (spalio 15 d.).

Projekto metu ugdytiniai lavino asmens higienos įpročius, atkreipė dėmesį į rankų higienos svarbą, suprato, kaip galima apsaugoti save ir kitus nuo užkrečiamų ligų. Atlikę įvairius eksperimentus, išsiaiškino, kad reikia plauti rankas ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius. Vaikai plovė rankas pagal plovimo žingsnelius,  kuriuos priminė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima. Ugdytiniai  sukūrė  įdomius plakatus, juos eksponavo darželio laiptinėse.

Projektą užbaigė rytmetys salėje „Plaunu plaunu rankytes“. Vaikai kartu su personažais Mikrobu (mokytoja Dainora), Vandenėliu (mokytoja Inga), Muilu (mokytoja Silvija), Rankšluosčiu (mokytoja Ilona), Švara (mokytoja Egidija) ir DJ Mikrobu (mokytoja Rasa) linksmai įtvirtino rankų plovimą šokdami „Švarių rankų šokį“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Egidija Stonienė