Menu Close

„Sveikatiada“ 2021-2022 m.m.

Jau ne vienerius metus mūsų įstaiga aktyviai dalyvauja ilgalaikiame sveikos gyvensenos ugdymo projekte „Sveikatiada“.

Šis projektas suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiados“ konkursuose bei iššūkiuose aktyviai dalyvavo ne tik ugdytiniai su pedagogais, tačiau ir ugdytinių tėveliai. Mokslo metų pradžioje buvo atnaujintas „Sveikatiados“ stendas ugdymo įstaigoje, jame pateikti laukiami iššūkiai bei konkursai.

Pirmasis konkursas, kuriame ugdytiniai dalyvavo buvo „Mankštiada“. Mankštinosi net ir patys mažiausi – ankstyvojo amžiaus vaikai. Buvus geroms oro sąlygoms vaikai mankštinosi įstaigos kieme, naudojo skirtingą inventorių, kad mankštos būtų dar smagesnės.

Tuomet darželio ugdytiniai aktyviai įsitraukė į konkursą „Mano mėgstamiausias užkandis!”. Jo metu vaikai kartu su mokytojomis atliko užduotėlę ,,7 sveiko maisto spalvos“. Grupėse gamino sveikus maisto užkandžius – salotas iš lapinių kopūstų, agurkų, morkų ir pomidorų. Kiti ugdytiniai grupėse užkandžiavo mėgstamais vaisiais – obuoliais, kriaušėmis, apelsinais, mandarinais.

Kitas konkursas, į kurį vaikai įsitraukė buvo  „Pietų kovų ringas!”, kurio metu vaikai diskutavo apie sveiko maisto piramidę su mokytojomis, patys inicijavo restorano žaidimą, imitavo maisto gaminimo procesą. Kūrė savo pietų lėkštę iš daugybės skirtingų produktų, serviravo stalus, mokėsi pateikti maistą.

Paskutinio etapo metu ugdytiniai aktyviai įsitraukė  į „Sveikatiados“ konkursą „Šok ir nesustok!”. Jo metu šoko įvairius šokius, stengėsi skirtingos muzikos metu atlikti skirtingus judesius.

 

Metų ambasadorės: Silvija Misiūnaitė, Aistė Ežerinskienė