Tarptautinis projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė 2019 – Oranžinė savaitė”

Saulėtas oranžinis traukinys vėl riedėjo per Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas.

2019 m. saulėto oranžinio traukinio bičiuliais tapo moliūgai ir egzotiniai augalai bei jų vaisiai. Sugrįžę, ūgtelėję į darželį spalio 7-11 dienomis paskleidė šiltą, malones svajones sukeliančią ,,Oranžinę savaitę“. Į veiklas įsitraukė visa darželio bendruomenė: ugdytiniai, pedagogai, tėveliai bei administracija.

Darželio labirinte, kieme iš sugrįžusių moliūgų ir egzotinių augalų sukūrėme kompoziciją „Egzotinių augalų ir moliūgų salą“.

Laiptinėse atidarėme parodą – konkursą ,,Moliūginės įdomybės“ ir rinkome didžiausią, originaliausią, personažą – moliūgą.

Grupėse vyko eksperimentinės, tiriamosios  veiklos, pasiruošimas gamtamoksliniam vaikų forumui.

Projektą užbaigėme gamtamoksliniu oranžinio forumo renginiu ,,Aš –gyvybės kūrėjas “. Pasipuošę oranžiniais akcentais susitikome su profesoriais Moliūgdžeme ir Moliūgu iš Moliūgomanijos šalies. Kartu išgyvenome visą moliūgo atsiradimo kelią nuo sėklytės iki vaisiaus, žaisdami, aktyviai judėdami, atrasdami naujas moliūgo savybes bei naudojimą.

Projekto organizatorės: pedagogės Dainora, Rolanda, Teresė, Rasa, Silvija, Inga, Ilona