Menu Close

Lietuvai 104 maži žingsneliai

Vasario 16-oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Šiemet Lietuva šventė jau 104-ąjį savo gimtadienį. Tai svarbi šventė kiekvienam lietuviui, nesvarbu kuriame pasaulio krašte jis gyventų. Norint užauginti pilietiškus, savo šalį mylinčius ir gerbiančius žmones, turime nuo mažų dienų ugdyti vaikų pilietiškumą ir tautiškumą. Turime padėti vaikams susipažinti su Lietuvos praeitimi, simboliais, himnu bei tautosaka.

Vasario 7-18 dienomis mūsų įstaigoje vyko projektas „Mažoj širdelėj visa Lietuva“, kurio pagrindinis tikslas – ugdyti vaikų tautiškumą, pilietiškumą, meilę savo kraštui, skatinti fizinį aktyvumą bei lavinti kūrybiškumą, turimus šnekamosios kalbos įgūdžius.

Vykdant projektą įstaigos ugdytiniai dalyvavo įvairaus pobūdžio veiklose, žaidimuose, ir eksperimentuose. Šio projekto metu vaikai sužinojo ir įtvirtino savo šalies pavadinimą, jos simbolius, stengėsi įsiminti vėliavos spalvų eiliškumą ir kiekvienos spalvos reikšmę. Projekto metu vyko sėkmingas bendradarbiavimas ne tik tarp pedagogų, bet ir tarp tėvų. Jie noriai įsitraukė į pedagogų siūlomas veiklas, prisidėjo prie parodos „Gėlytė Lietuvai“ vykdomo įstaigos laiptinėse. Todėl šio glaudaus bendradarbiavimo metu buvo puoselėjami ne tik tarpusavio santykiai, bet ir skatinama ugdytinių taisyklinga šnekamoji kalba, turtinamas kalbos žodynas.

Viso projekto metu vaikus lydėjo teigiamos emocijos, vaikai tarpusavyje dalinosi teigiamasi įspūdžiais ir patirtimi. Projekto pabaigoje vyko baigiamasi renginys bėgimas-ėjimas „Mažais žingsneliais aplink Lietuvą“. Kiekvienos darželio grupės vaikai nuėjo ar nubėgo Lietuvai 104 žingsnelius, taip pasveikindama Lietuvą su gimtadieniu.

„Ežiuko“ grupės vaikai su savo grupės mokytoja dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „104 small steps for Lithuania“.

Mokytojos: Silvija Misiūnaitė, Ilona Šlekienė, Radvilė Drumstaitė, Inga Kuncaitytė, Ilona Kondrackienė