Menu Close

Projektas „Tamsoje jaučiuosi saugus“

Lapkričio mėnesis – nejaukiai pilkas ir nykus, gatves apgaubia tamsa. Smagu, kai žaisti padeda tamsa, bet… Ar jautiesi saugus?

 Lapkričio mėnesio dvi savaites darželio bendruomenė vykdė  projektą ,,Tamsoje jaučiuosi saugus“, kurio tikslas – siekti, kad vaikai tamsiu paros metu jaustųsi saugūs, būtų matomi ir susidraugautų su tamsa.

Vaikai, kartu su mokytojomis, žaisdami domėjosi,  tyrinėjo, eksperimentavo, aiškinosi, atrado, kas vyksta, kai žemę apgaubia tamsa, grupėse, darželio kieme. Kūrė, dėvėjo atšvaitus, įtvirtino saugaus elgesio žinias, žiūrėdami ir aptardami  edukacinį filmuką ,,Policijos bičiulio Amsiaus patarimai“. Didelį įspūdį vaikams paliko surengtas vakaras – renginys „Grupes apgaubia tamsa“, kuriame jie susidraugavo su „Tamsa“. Smagu buvo žaisti tamsos žaidimus, atrasti besikeičiančiuose šešėliuose naujus vaizdinius, lavinti vaizduotę, kalbą, bendravimo įgūdžius, jaustis saugiems.

Aktyviai į projektą įsitraukė vaikų tėveliai ir šeimos nariai kartu su vaikais namuose, kurdami originalius žibintus iš antrinių žaliavų, moliūgų, kurie papuošė darželio kiemą renginio metu „Tamsa, nykštukas ir žibintas“. Taip pat, daug džiugių akimirkų suteikė akcija ,,Saugokis automobilio vakare“ darželio kieme.

Vaikai patyrė daug naujų atradimų, įspūdžių, noras domėtis, smalsauti, patiems atrasti naujų veiklos idėjų bei dar kartą prisiminėme saugaus elgesio taisykles, atšvaitų naudojimą tamsiu paros metu.

Akimirkos:

Projekto sumanytojos ir rengėjos mokytojos Dainora, Egidija, Rolanda, Teresė, Rasa