Menu Close

Ugdymo pasakomis iniciatyva ,,Pasakų iššūkis 2021“

,,Katinėlio“ ir ,,Žirniuko“ grupių ugdytiniai su mokytojomis rugsėjo – lapkričio mėnesiais dalyvavo sumanymo „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai” ugdymo pasakomis iniciatyvoje „Pasakų iššūkis 2021“ (autorė ir organizatorė Akvilė Sadauskienė, partnerė Prienų švietimo pagalbos tarnyba). Tikslas – skatinti žodinio kultūros paveldo – liaudies pasakos, kaip ugdymo ir ugdymosi kultūra priemonės, žinomumą, priminti jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, didinant pagarbą protėvių paveldui ir kultūrų įvairovei.

Vaikai susipažino su įvairių pasaulio tautų pasakomis, kurias mokytojos skaitė iš sumanymo „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai” organizatorių išleistos pasakų knygos „Laimė“. Patikusias pasakas iliustravo, inscenizavo, improvizavo ant šviesos stalo, panaudojo šešėlių teatrą, kūrė ir gamino kaukes vaidinimams.

Iniciatyva baigėsi, tačiau pasakų skaitymas tęsiasi, nes buvimas kitame – pasakų pasaulyje – vaikus ne tik žavi, bet ir moko gyvenimo išminties, praturtina vaizduotę, plečia žodyną, skatina mąstyti, lavina suvokimą:

Mokytojos Dainora Čižinauskienė, Rolanda Dagilienė, Egidja Stonienė