Menu Close

Projektas ,,UGNIS TARP MŪSŲ“

Tradiciniu tapęs, šiemet 10 metų sulaukęs, Kauno ikimokyklinių įstaigų, mokyklų – daugiafunkcių centrų priešmokyklinio ugdymo vaikų ir mokytojų edukacinis – kūrybinis projektas „Ugnis tarp mūsų 2022“, sukvietė kūrybiškai įsisąmoninti žinias ir įgūdžius, patirti atradimo, saugaus elgesio, gamtos ir ugnies sąsajas, mokytojus ir ugdytinius.

Projekto tikslas – plėsti vaiko gamtos pažinimo ir ugnies darnumo, tyrinėjant, eksperimentuojant netradicinėmis dailės raiškos priemonėmis, įsisąmoninant saugaus elgesio su ugnimi nuostatus.

Projektą inicijavo ir įgyvendino Kauno apskrities ikimokyklinių įstaigų dailės ugdytojų draugija kartu su Kauno lopšelio – darželio  „Pagrandukas“ mokytojomis. Projekto dalyviai ir mokytojai nuotoliniu būdu dalyvavo metodiniame renginyje, kuriame projekto veiklas pristatė mokytoja metodininkė D. Čižinauskienė ir  priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektore J. Lapėnaitė.

Šiemet ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai kartu su mokytojomis turėjo galimybę aplankyti  Kauno m. priešgaisrinės tarnybos komandas, susipažinti su technika, gaisrininkų darbu, dalyvauti edukacinėse programose, kuriose Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos prevencinės veiklos poskyrio darbuotoja padėjo vaikams įsisąmoninti žinias ir įgūdžius ugnies ir gaisro tema, bei apsisaugoti nuo pavojų.

Savo  patirtį, kūrybines  idėjas  vaikai perteikė  netradicinėmis dailės raiškos  priemonėmis ir technikomis, pasakodami apie ugnį ir gamtą bei  STEAM veiklas, kurias įgyvendino projekto metu.

 

Lopšelio-darželio „Pagrandukas“ grupių „Žirniuko‘‘, „Saulutės“ ir  „Katinėlio“ akimirkos iš veiklų:

 

 

         Mokytojos Dainora Čižinauskienė ir Egidija Stonienė